20 marca 2013 r. na platformie NYSE Arca miał miejsce debiut kolejnego aktywnie zarządzanego funduszu ETF AdvisorShares. Tego dnia do obrotu giełdowego weszły tytuły uczestnictwa funduszu AdvisorShares Newfleet Multi-Sector Income ETF. Subdoradcą funduszu jest spółka Newfleet Asset Management powiązana z Virtus Investment Partners – podmiotem, który posiada ugruntowaną pozycję na amerykańskim rynku tradycyjnych funduszy inwestycyjnych (mutual funds) w zakresie oferowania klientom strategii inwestycyjnych opartych na instrumentach o stałym dochodzie.
Celem AdvisorShares Newfleet Multi-Sector Income ETF jest dostarczanie inwestorom stałego dochodu wraz z ochroną kapitału, przy jednoczesnym dążeniu do ograniczeniu wahań wartości tytułu uczestnictwa (NAV) na skutek zmian stóp procentowych. W tym celu zespół Newfleet Asset Management wykorzystuje trzyetapowy proces, który skupia się na analizie i alokacji sektorowej, selekcji papierów wartościowych oraz konstrukcji portfela inwestycyjnego. Wykorzystując oportunistyczne podejście do aktywnego zarządzania poprzez przeważanie lub niedoważanie instrumentów pochodzących z 14 różnorodnych sektorów rynku obligacji, zarządzający portfelem stara się zbudować zdywersyfikowany portfel, dzięki któremu możliwe będzie zrealizowanie założonego celu inwestycyjnego.
Główne cechy portfela inwestycyjnego nowego funduszu ETF AdvisorShares to: niskie duration (średni poziom duration, do jakiego dąży fundusz, to od roku do 3 lat, co ma potencjalnie uczynić go mniej wrażliwym na zmiany poziomu stóp procentowych w USA; w końcu kwietnia wynosiło ono 2,71 lat), wysoka jakość instrumentów finansowych (fundusz inwestuje przede wszystkim w walory o ratingu inwestycyjnym, czyli w instrumenty posiadające rating kredytowy plasujący się w gronie czterech najwyższych kategorii przyznany przez uznane agencje ratingowe; w końcu maja ok. 55% obligacji w portfelu funduszu posiadało rating na poziomie A, AA lub AAA), aktywna rotacja sektorowa obligacji (zarządzający przeważa i niedoważa obligacje z określonych sektorów) oraz kontrola ryzyka (maksymalny udział obligacji nie posiadających ratingu może wynosić 20%, maksymalny udział obligacji spółek spoza USA może wynosić 30%, maksymalny udział obligacji firm z jednej branży nie może być wyższy niż 25% portfela).
Wskaźnik kosztów netto (net expense ratio) funduszu w skali roku wynosi 0,75%. Fundusz może wypłacać dywidendy co miesiąc.
Wpis jeszcze nie ma komentarzy.