Skip to main content

Cztery ETF-y amerykańskiego sektora finansowego w ofercie Invesco PowerShares

Spółka Invesco PowerShares we współpracy z Keefe, Bruyette & Woods (KBW) uruchomiła cztery fundusze ETF oparte na indeksach amerykańskiego sektora finansowego. Pierwsze notowanie tych funduszy na rynku NYSE Arca miało miejsce 1 listopada 2011 r.

Utworzony w 1962 r. Keefe, Bruyette & Woods (KBW) jest największym bankiem inwestycyjnym oferującym pełną gamę usług (m.in. z zakresu corporate finance, fuzji i przejęć, badań) specjalizującym się w sektorze usług finansowych. Przedmiotem zainteresowania KBW są banki, firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne nieruchomości (REITs), brokerzy i dealerzy, banki hipoteczne, firmy zarządzające aktywami oraz specjalistyczne spółki finansowe. Firma ta stworzyła również rodzinę indeksów sektora finansowego, która obejmuje m.in. sektor bankowy, sektor ubezpieczeniowy oraz cały szeroki sektor usług finansowych.

PowerShares KBW Regional Banking Portfolio to fundusz oparty na indeksie KBW Regional Banking. Jest to indeks o równych udziałach spółek w portfelu obejmujący głównie banki regionalne (ok. 50), których akcje są notowane na amerykańskich giełdach. Są to głównie firmy o małej kapitalizacji (small-caps) wartościowe (65,2% portfela funduszu w dniu 7 lutego 2012 r.) lub wzrostowe (22,6%). Średnia kapitalizacja spółek w portfelu funduszu w końcu 2011 r. wynosiła 1,47 mld USD. Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio) wynosi 0,35% w skali roku.

PowerShares KBW Insurance Portfolio to fundusz oparty na indeksie KBW Insurance. Jest to indeks o ważony kapitalizacją (uwzględniającą free float) obejmujący spółki ubezpieczeniowe, których akcje są notowane na amerykańskich giełdach. W portfelu funduszu znajdują się walory 24 firm, których łączna kapitalizacja stanowi ok. 75% łącznej kapitalizacji amerykańskiego sektora ubezpieczeniowego. Są to głównie duże i średnie firmy typu value (odpowiednio 49,8% i 30,6% portfela funduszu w dniu 7 lutego 2012 r.). Średnia kapitalizacja spółek w portfelu funduszu w końcu 2011 r. wynosiła 14,14 mld USD. Największymi pozycjami w portfelu funduszu 7 lutego były: Travellers Cos. (9,09%), MetLife (8,49%), Chubb (7,17%) i Prudential Financial (7,17%). Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio) wynosi 0,35% w skali roku.

PowerShares KBW Capital Markets Portfolio to fundusz oparty na indeksie KBW Capital Markets. Jest to indeks o ważony kapitalizacją (uwzględniającą free float) obejmujący dealerów, brokerów, firmy zarządzające aktywami, banki powiernicze oraz giełdy, których akcje są notowane na amerykańskich parkietach. W portfelu funduszu znajdują się akcje 24 spółek. Są to głównie spółki o dużej kapitalizacji, zarówno wzrostowe jak i wartościowe (odpowiednio 24,1% i 22,6% portfela funduszu w dniu 7 lutego 2012 r.) oraz spółki wzrostowe o średniej kapitalizacji (23,8%). Średnia kapitalizacja spółek w portfelu funduszu w końcu 2011 r. wynosiła 13,41 mld USD. Największymi pozycjami w portfelu funduszu 7 lutego były: Morgan Stanley (8,93%), Goldman Sachs Group (8,27%), State Street (8,02%), Franklin Resources (7,52%) i CME Group (6,34%). Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio) wynosi 0,35% w skali roku.

PowerShares KBW Bank Portfolio to fundusz oparty na indeksie KBW Bank. Jest to indeks o ważony kapitalizacją (uwzględniającą free float) obejmujący głównie banki, których akcje są notowane na amerykańskich parkietach. W portfelu funduszu znajdują się akcje 24 spółek. Są to głównie spółki o dużej kapitalizacji, zarówno wzrostowe jak i wartościowe (odpowiednio 34,8% i 25,9% portfela funduszu w dniu 7 lutego 2012 r.) oraz spółki wartościowe o średniej kapitalizacji (24,7%). Średnia kapitalizacja spółek w portfelu funduszu w końcu 2011 r. wynosiła 41,78 mld USD. Największymi pozycjami w portfelu funduszu 7 lutego były: Citigroup (8,23%), JPMorgan Chase & Co. (8,10%), Wells Fargo & Co. (7,57%), Bank of America (7,57%) i U.S. Bancorp. (7,40%). Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio) wynosi 0,35% w skali roku.

Ofertę Invesco PowerShares w zakresie ETF-ów zorientowanych na amerykański sektor bankowy stworzonych we współpracy z KBW uzupełnia uruchomiony w grudniu 2010 r. PowerShares KBW Property & Casualty Insurance Portfolio, który odzwierciedla wyniki indeksu obejmującego firmy ubezpieczeniowe zajmujące się ubezpieczeniami majątkowymi i osobowymi.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.