Skip to main content

Nowe lewarowane i odwrotne ETF-y na parkiecie w Tokio

6 grudnia 2012 r. na Tokyo Stock Exchange (TSE) zadebiutowały dwa kolejne fundusze ETF zarządzane przez Simplex Asset Management. Oba instrumenty oferują ekspozycję na spółki chińskie notowane na giełdzie w Hongkongu, gdyż są powiązane z indeksem HSCEI (Hang Seng China Enterprises Index). Indeks ten jest ważony kapitalizacją (z uwzględnieniem free-float`u) i obejmuje akcje (H-shares) największych i najpłynniejszych spółek z Chin kontynentalnych, które są notowane na głównym rynku (Main Board) giełdy w Hongkongu (Hong Kong Stock Exchange – SEHK).

Fundusz China H-share Bull 2x ETF dąży do odwzorowania (w skali dziennej) stopy zwrotu lewarowanego (podwójna dźwignia) indeksu HSCEI Leveraged Index. Z kolei fundusz China H-share Bear -1x ETF replikuje (również w skali dziennej) wyniki indeksu odwrotnego HSCEI Short Index. Nowe ETF-y umożliwiają zatem inwestorom uzyskiwanie stóp zwrotu w dwukrotnie większej skali w stosunku do indeksu HSCEI, jak też zarabianie na spadkach tego indeksu (w tej samej skali). Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio – TER) w obu funduszach wynosi 0,85% w skali roku.

Ogółem na giełdzie w Tokio notowanych jest już sześć lewarowanych/odwrotnych funduszy ETF (wszystkie pojawiły się na tokijskim parkiecie w 2012 r.).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.