Skip to main content

Fundusz ETF oparty o ceny ropy Brent na NYSE Arca

2 czerwca United States Commodity Funds LLC wprowadził na parkiet New York Arca Stock Exchnage (NYSE Arca) nowy fundusz ETF – United States Brent Oil Fund, LP.

Fundusz ten naśladuje procentowe zmiany ceny ropy Brent – jednego z najważniejszych surowców w globalnej gospodarce – poprzez ceny kontraktów futures na ropę Brent notowanych w USD na ICE Futures Exchange w Londynie. Kontrakty na ropę Brent są drugim – po kontraktach na ropę WTI (West Texas Intermediate) – najpłynniejszym towarowym kontraktem futures (wyprzedzają pod tym względem kontrakty na złoto i gaz ziemny).

W portfelu funduszu mogą znaleźć się – obok kontraktów futures na ropę Brent – także kontrakty futures na olej opałowy, gaz ziemny, benzynę i inne paliwa oparte na ropie notowane na ICE Futures Exchange, New York Mercantile Exchange (NYMEX) oraz na innych amerykańskich i światowych giełdach. Celem funduszu nie jest jednak odwzorowywanie cen (w USD) ani ceny spot ropy naftowej, ani cen kontraktów futures na ropę, tylko procentowych dziennych zmian ich cen.

Roczne koszty funduszu United States Brent Oil Fund wynoszą 0,75%.

Obecnie na NYSE Arca notowanych jest 781 ETF-ów, 91 exchange-traded notes (ETNs) oraz 171 certyfikatów.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.