Skip to main content

Trzy nowe fundusze ETF Lyxora na Deutsche Boerse

17 czerwca spółka Lyxor International Asset Management należąca do Societe Generale wprowadziła do notowań w systemie Xetra na Deutsche Boerse trzy exchange-traded funds – dwa akcyjne i jeden obligacyjny.

Lyxor ETF EURO STOXX 50 Dividends daje inwestorom na giełdzie we Frankfurcie po raz pierwszy możliwość partycypowania w wynikach indeksu EURO STOXX 50 Dividend Points (DVP) Futures opracowanego przez STOXX. Indeks ten naśladuje rezultaty hipotetycznego portfela , w którym jednakowe ilości są inwestowane w kontrakty futures notowane na giełdzie Eurex. Kontrakty te mają terminy zapadalności od roku do 5 lat. Całkowite koszty (total expense ratio) funduszu wynoszą 0,70%.

Lyxor ETF Daily ShortDAX x2 pozwala inwestorom czerpać korzyści z indeksu DAX (obejmującego 30 niemieckich spółek o największych obrotach i największej kapitalizacji notowanych na Frankfurt Stock Exchange) w momencie, gdy notowania tego indeksu zniżkują. Jest to także fundusz lewarowany (x 2), co oznacza, że odzwierciedla on zachowanie indeksu DAX nie tylko w sposób przeciwny, ale także z dwukrotnie większą siłą. Całkowite koszty (total expense ratio) funduszu wynoszą 0,60%.

Lyxor ETF Daily Double Short Bund umożliwia po raz pierwszy niemieckim (i nie tylko) inwestorom partycypowanie w wynikach SGI Daily Double Short Bund Index. Jest to indeks strategiczny typu inverse opracowany przez Societe Generale naśladujący performance 10-letnich niemieckich obligacji rządowych z dwukrotną dźwignią. Całkowite koszty (total expense ratio) funduszu wynoszą 0,20%.

Obecnie w segmencie XTF Deutsche Boerse notowane są 674 instrumenty finansowe typu ETF. Średnia miesięczna wartość obrotu tymi walorami wynosi około 14 mld euro.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.