Skip to main content

Siedem nowych ETF-ów iShares na parkiecie w Amsterdamie

13 października na rynku giełdowym w Amsterdamie wchodzącym w skład sojuszu NYSE-Euronext miało miejsce pierwsze notowanie siedmiu ETF-ów z rodziny iShares (należącej do Barclays Global Investors). Pięć z nich to akcyjne ETF-y wypłacające okresową dywidendę, bazujące na działających dotychczas ETF-ach cieszących się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów:

  • iShares MSCI Emerging Markets (Acc)

  • iShares S&P 500 (Acc)

  • iShares MSCI World (Acc)

  • iShares MSCI Europe (Acc)

  • iShares MSCI Japan (Acc)

Ponadto w obrocie giełdowym znalazły się dwa dłużne ETF-y: iShares Barclays Euro Government Bond 10-15 (naśladujący zachowanie indeksu Barclays Capital Euro Government Bond 10-15-year term index, oferującego ekspozycję na 10-15-letnie obligacje rządowe emitowane przez kraje członkowskie strefy euro) oraz iShares Barclays Euro Government Bond 5-7 (odzwierciedlający zachowanie indeksu Barclays Capital Euro Government Bond 5-7-year term index, oferującego ekspozycję na 10-letnie obligacje skarbowe emitowane przez rządy krajów Unii Gospodarczo-Walutowej z 5-7-letnim terminem do wykupu).

Na europejskich parkietach należących do NYSE-Euronext ma miejsce obecnie 487 notowań 439 ETF-ów opartych na ponad 265 indeksach. W 2009 roku w notowaniach giełdowych na europejskich rynkach NYSE-Euronext pojawiło się dotychczas 97 nowych ETF-ów.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.