Skip to main content

Nowe fundusze Lyxora na Borsa Italiana i BME

29 października na parkiecie w Mediolanie w segmencie ETFplus zadebiutowały cztery ETF-y typu short Lyxora wyemitowane przez Multi Units France oparte na subindeksach sektorowych indeksu STOXX 600 Europe. Są to:

  • LYXOR ETF STX EUROPE 600 OIL&GAS DAILY SHORT – replikuje indeks STOXX® Europe 600 Oil & Gas Daily Short

  • LYXOR ETF STOXX EUROPE 600 BASIC RESOURCES DAILY SHORT – replikuje indeks STOXX® Europe 600 Basic Resources Daily Short

  • LYXOR ETF STOXX EUROPE 600 BANKS DAILY SHORT – replikuje indeks STOXX® Europe 600 Banks Daily Short

  • LYXOR ETF STOXX EUROPE 600 AUTOMOBILES & PARTS DAILY SHORT – replikuje indeks STOXX® Europe 600 Automobiles & Parts Daily Short

Wszystkie ww. instrumenty finansowe umożliwiają inwestorom czerpanie korzyści w przypadku dziennych spadków notowań odpowiednich subindeksów. W przypadku wszystkich ww. ETF-ów stawka kosztów całkowitych (total expense ratio) wynosi 0,45% w skali roku. Fundusze te są denominowane w euro. Nie wypłacają one dywidendy. Fundusze te pojawiły się wcześniej na Deutsche Boerse (informacja na ten temat znalazła się tutaj).

Z kolei 28 października na BME (Bolsas y Mercados Espanoles) miało miejsce pierwsze notowanie tytułów uczestnictwa funduszu Lyxor ETF S&P500. Ten ETF naśladujący notowania indeksu S&P 500 jest pierwszym ETF-em notowanym w Hiszpanii działającym jako fundusz SICAV (jest to możliwe od niedawna po wejściu w życie odpowiednich zmian w regulacjach prawnych na hiszpańskim rynku). Obecnie na BME notowanych jest 41 funduszy ETF. Tegoroczna wartość obrotu ETF-ami na BME (do września) wyniosła 5,13 mld euro i była wyższa niż w tym samym okresie 2009 r. aż o 116%. Liczba transakcji w pierwszych trzech kwartałach wyniosła 52 858 i była wyższa niż w całym ubiegłym roku.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.