Skip to main content

Nowe fundusze iShares, ETFX oraz Direxion na parkiecie w Amsterdamie

W ostatniej dekadzie marca na NYSE Euronext Amsterdam zadebiutowało osiem nowych funduszy ETF: jeden fundusz iShares, jeden fundusz ETFSecurities oraz sześć funduszy Direxion Shares.

23 marca miało miejsce pierwsze notowanie iShares DJ Euro STOXX 50 (Acc) ETF replikującego zachowanie indeksu DJ Euro STOXX 50 grupującego 50 największych i najpłynniejszych firm ze strefy euro. Całkowite koszty funduszu (total earning ratio) wynoszą 0,35%. Menedżerem funduszu jest BlackRock Advisors (UK) Limited.

Od 26 marca na amsterdamskim parkiecie notowany jest ETFX AEX Fund, którego emitentem jest ETFSecurities. Naśladuje on zachowanie indeksu AEX, w którego portfelu znajduje się 25 holenderskich spółek o największych obrotach (przy jego obliczaniu uwzględnia się jedynie ceny akcji). Całkowite koszty funduszu (total earning ratio) wynoszą 0,30%. Menedżerem funduszu jest ETFS Fund Management Company Ltd.

31 marca Direxion Shares wprowadził na NYSE Euronext Amsterdam sześć lewarowanych funduszy opartych na indeksach MSCI Emerging Markets (ilustruje koniunkturę na rynkach wschodzących), Russell 1000 (mierzy wyniki około 1000 amerykańskich spółek o dużej kapitalizacji) i Russell 1000 Financial Services (obejmuje amerykańskie przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze finansowym, o średniej kapitalizacji na poziomie ponad 11 mld USD). To pierwsze fundusze ETF tej firmy notowane na europejskich parkietach. Ich emitentem jest The Direxion Shares ETF Trust. Menedżerem funduszy jest Rafferty Asset Management LLC. W ofercie skierowanej do europejskich inwestorów znalazły się fundusze typu long i short z trzykrotną dźwignią. W pierwszej grupie znalazły się:

  • Direxion Daily Emerging Markets Bull 3x Shares

  • Direxion Daily Large Cap Bull 3x Shares

  • Direxion Daily Financial Bull 3x Shares

W gronie funduszy zachowujących się odwrotnie do zmian replikowanego indeksu znalazły się:

  • Direxion Daily Emerging Markets Bear 3x Shares

  • Direxion Daily Large Cap Bear 3x Shares

  • Direxion Daily Financial Bear 3x Shares

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.