Skip to main content

HSBC wprowadziło brazylijski ETF na giełdę w Londynie

13 lipca na London Stock Exchange (LSE) zadebiutował kolejny fundusz ETF HSBC – HSBC MSCI Brazil ETF. W kolejnych miesiącach planowane jest jego wprowadzenie na inne giełdy europejskie.

Fundusz replikuje zachowanie indeksu MSCI Brazil (total return), który obejmuje największe spółki notowane w Brazylii. Podobnie jak wszystkie dotychczas uruchomione przez tego providera ETF-y, także i ten stosuje fizyczną replikację (tzn. inwestuje bezpośrednio w akcje firm wchodzących w skład indeksu). HSBC MSCI Brazil ETF jest kolejnym subfunduszem zarejestrowanego w Irlandii funduszu parasolowego HSBC ETFs plc. Jest on zgodny z dyrektywą UCITS III. Walutą funduszu jest amerykański dolar. Menedżerem inwestycyjnym funduszu jest HSBC Global Asset Management (UK) Limited. Będzie wypłacał on dywidendy co pół roku. Całkowite koszty (total expense ratio) zostały ustalone na poziomie 0,60%.

Od momentu wprowadzenia na rynek europejski (LSE) pierwszego funduszu ETF w końcu sierpnia ubiegłego roku (HSBC FTSE 100 ETF) provider ten uruchomił już w sumie 9 exchange-traded funds.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.