Skip to main content

Trzy akcyjne fundusze ETF Nikko na giełdzie w Tokio

29 października na Tokyo Stock Exchange (TSE) odbyło się pierwsze notowanie trzech kolejnych funduszy ETF zarządzanych przez Nikko Asset Management dających inwestorom ekspozycję na amerykański, chiński i indyjski rynek akcji.

Listed Index Fund US Equity (S&P500) replikuje indeks S&P 500. To pierwszy ETF notowany w Japonii powiązany z tym jednym z najbardziej znanych indeksów amerykańskiego rynku akcji.

Listed Index Fund China H-share (Hang Seng China Enterprises) odzwierciedla zachowanie indeksu Hang Seng China Enterprises obejmującego akcje chińskich przedsiębiorstw (z kontynentu azjatyckiego) notowane na giełdzie w Hongkongu.

Listed Index Fund S&P CNX Nifty Futures (India Equity) naśladuje notowania SGX S&P CNX Nifty Index Futures, który odzwierciedla kursy kontraktów futures na indeks indyjskiego rynku akcji.

Jednostką obrotu w przypadku każdego z ww. ETF-ów jest 10 tytułów uczestnictwa.

Nikko AM wprowadził na tokijski parkiet w tym roku już 7 ETF-ów (z 12 które pojawiły się na TSE w 2010 roku), ogółem zaś zarządza 17 funduszami ETF. W końcu czerwca bieżącego roku Nikko AM Group (w jej skład wchodzi m.in. Nikko AM) zarządzała aktywami o wartości 9,4 biliona jenów.

Ogółem na parkiecie w Tokio notowanych jest obecnie 96 funduszy ETF, co zbliża ten rynek do osiągnięcia w końcu roku fiskalnego 2010 założonej w średnioterminowym planie zarządzania (Medium-Term Management Plan) liczby 100 notowanych ETF-ów.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.