Skip to main content

Rekordowa wartość aktywów w akcyjnych ETF-ach powiązanych z indeksami MSCI

Jak poinformował jeden z czołowych dostawców indeksów (index providers) na świecie – amerykańska spółka MSCI – 27 stycznia 2017 r. wartość aktywów ulokowana w akcyjnych funduszach ETF na całym świecie powiązanych z indeksami tej firmy osiągnęła najwyższy w historii poziom 511 mld USD. Oznacza to wzrost o 28% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Od początku bieżącego roku wartość tych aktywów zwiększyła się o 30 mld USD, w tym 12 mld USD stanowiły napływy nowego kapitału, zaś za 17 mld USD odpowiadał wzrost wartości instrumentów finansowych. Ogółem na świecie funkcjonuje ponad 900 akcyjnych ETF-ów naśladujących wyniki indeksów MSCI – to więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego dostawcy indeksów.

Według Diany Tidd z MSCI „ten kamień milowy jest świadectwem różnorodności indeksów MSCI i naszej zdolności do dostarczania innowacyjnych i charakteryzujących się wysoką jakością produktów. Po silnym wzroście w 2016 roku zamierzamy utrzymać naszą wiodącą pozycję dzięki połączeniu innowacji i jakości, których to cech oczekują od MSCI dostawcy funduszy ETF”.

Łączne aktywa funduszy ETF powiązanych z indeksami czynnikowymi (factor indexes) stworzonymi przez MSCI wyniosła w dniu 27 stycznia br. 53 mld USD. Aktywa funduszy ETF powiązanych z indeksami MSCI są częścią ponad 10 bln USD aktywów pod zarządzaniem na całym świecie, dla których benchmarkami są indeksy MSCI.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.