Skip to main content

RBS uruchomił ETN zorientowany na amerykańskie średnie spółki

RBS Securities – jednostka należąca do Royal Bank of Scotland (RBS) – wprowadziła 27 stycznia 2011 r. na platformę NYSE Arca exchange-traded note (ETN), którego zadaniem jest generalnie naśladowanie koniunktury w segmencie amerykańskich firm o średniej kapitalizacji.

RBS US Mid Cap Trendpilot ETN odwzorowuje indeks S&P MidCap 400 Total Return w czasie trendu wzrostowego (kierunek trendu jest określany na podstawie zachowania wartości tego indeksu względem jego 200-dniowej średniej ruchomej), natomiast podczas spadków w tym segmencie rynku instrument ten daje ekspozycję na rynek pieniężny poprzez hipotetyczną inwestycję w trzymiesięczne amerykańskie bony skarbowe. Wysokość wskaźnika kosztów (expense ratio) tego instrumentu finansowego jest także zależna od trendów rynkowych – podczas wzrostów w segmencie średnich firm wynosi on 1,00%, a w czasie spadków 0,50% (w skali roku). Instrument ten wygasa w styczniu 2041 r.

Charakterystyka tego produktu finansowego jest bardzo zbliżona do innego ETN stworzonego przez RBS w grudniu 2010 r. – RBS US Large Cap Trendpilot ETN, z tym że ten instrument finansowy jest zorientowany na rynek największych amerykańskich spółek publicznych (jest powiązany z indeksem S&P 500, do końca stycznia zgromadził nieco ponad 4 mln USD).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.