Skip to main content

Pierwszy zamorski ETF naśladujący indeks giełdy w Shenzhen na parkiecie w Hongkongu

29 stycznia na giełdzie w Hongkongu (Hong Kong Stock Exchange) miało miejsce pierwsze notowanie CICC-SZSE 100 Index Tracker – subfunduszu CICC Index Trust. To pierwszy zamorski ETF naśladujący indeks SZSE 100. Fundusz zarządzany jest przez CICC Hong Kong Asset Management Company – spółkę asset management chińskiego banku inwestycyjnego China International Capital Corporation (CICC).

Indeks SZSE 100 jest obliczany i zarządzany przez Shenzhen Securities Information Company. Jest to jeden z głównych indeksów utworzonych przez Shenzhen Stock Exchange (SZSE) – obejmuje on średnie i małe spółki o dużym potencjale wzrostu. Nowy ETF wyraźnie odróżnia się zatem od wcześniej tworzonych funduszy tego typu w Honkongu, które zorientowane były zwykle na segment blue chipów. Od wprowadzenia przed czterema laty wartość tego indeksu wzrosła o blisko 350%.

Do końca 2009 r. w Chinach kontynentalnych zostały uruchomione jedynie trzy fundusze naśladujące zachowanie tego indeksu – ich łączne aktywa sięgają 47 mld juanów. Wśród nich znajduje się E-Fund SZSE 100 ETF, który w 2007 i 2009 zajął czwarte miejsce jeśli chodzi o wyniki inwestycyjne w gronie funduszy otwartych.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.