Skip to main content

Nowy ETF na parkiecie w Korei

21 października miało miejsce pierwsze notowanie TIGER China ETF na giełdzie w Korei (Korea Exchange – KRX). Instrument ten odzwierciedla zachowanie indeksu Hang Seng Mainland 25 (HSML 25), który obejmuje akcje 25 chińskich spółek, w tym m.in. tzw. H shares (akcje spółek państwowych lub w akcjonariacie których państwo posiada ponad 30-procentowy udział, notowane zarówno w Chinach kontynentalnych jak i w Hongkongu) oraz R shares (akcje spółek państwowych lub w akcjonariacie których państwo posiada ponad 30-procentowy udział, notowane wyłącznie na parkiecie w Hongkongu). Nowy ETF został wprowadzony na rynek koreański przez Mirae Asset.

TIGER China ETF jest pierwszym ETF-em, który naśladuje indeks HSML 25. Na świecie funkcjonują ponadto trzy ETF-y naśladujące zachowanie indeksu Hang Seng China Enterprises (HSCEI), który odzwierciedla zachowanie akcji największych i najbardziej płynnych chińskich przedsiębiorstw notowanych na giełdzie w Hongkongu.

Obecnie na parkiecie w Korei notowanych jest 6 ETF-ów opartych o zagraniczne indeksy, a ogólna liczba ETF-ów notowanych na KRX sięga 45.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.