Skip to main content

Nowe sektorowe ETF-y na parkiecie w Hongkongu

18 listopada na giełdzie w Honkongu (Hong Kong Exchange – HKEx) zadebiutowało pięć sektorowych ETF-ów:

  • iShares CSI 300 A-Share Index ETF (oparty na indeksie CSI 300)

  • iShares CSI A-Share Energy Index ETF (oparty na subindeksie CSI 300 Energy)

  • iShares CSI A-Share Materials Index ETF (oparty na subindeksie CSI 300 Materials)

  • iShares CSI A-Share Financials Index ETF (oparty na subindeksie CSI 300 Financials)

  • iShares CSI A-Share Infrastructure Index ETF (oparty na subindeksie CSI 300 Infrastructure)

Market makerami dla nowych ETF-ów są Citigroup Global Markets Asia Limited, Credit Suisse Securities (Hong Kong) Limited oraz UBS Securities Hong Kong Limited.

Są to pierwsze sektorowe fundusze ETF powiązane z kontynentalnym rynkiem China A-Shares (Mainland A-Shares), na którym notowane są akcje chińskich spółek notowane na giełdach w Szanghaju i Shenzen. Ogółem na giełdzie w Hongkongu notowanych jest już osiem ETF-ów powiązanych z tym rynkiem – trzy pozostałe to: iShares FTSE/Xinhua A50 China Index ETF (oparty na indeksie FTSE/Xinhua China A50), W.I.S.E. – CSI 300 China Tracker (oparty na indeksie CSI 300) oraz W.I.S.E. – SSE50 China Tracker (oparty na indeksie SSE50).

Całkowita liczba funduszy ETF notowanych na parkiecie w Hongkongu sięgnęła tym samym 42. W tym gronie znajduje się: osiem ETF-ów powiązanych z indeksami rynku A-Shares, siedem ETF-ów powiązanych z indeksami giełdy w Hongkongu, 22 ETF-y powiązane z innymi regionalnymi lub międzynarodowymi indeksami, dwa towarowe ETF-y oraz trzy powiązane z rynkami obligacji i pieniężnym.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.