Skip to main content

Nagroda Williama Sharpe`a dla Deborah Fuhr

Deborah Fuhr – partner zarządzający i współzałożycielka spółki ETFGI monitorującej globalny rynek funduszy ETF i instrumentów typu ETP (exchange-traded product) – otrzyma nagrodę im. Williama Sharpe`a za całokształt osiągnięć w dziedzinie indeksowania (William F. Sharpe Indexing Lifetime Achievement Award) za rok 2014. Nagroda ta jest corocznie przyznawana najwybitniejszym innowatorom i praktykom z branży indeksowej. Dotychczasowymi jej laureatami byli: William Sharpe, Harry Markowitz, William Brodsky, Joanne Hill, Kelly Haughton, Robert Arnott, Lee Kranefuss, Leo Melamed, Mark Sladkus, John Bogle, David Blitzer, Paul Samuelson, Patricia Dunn, William Fouse, John Prestbo, Burton Malkiel, Ronald Ryan i Timothy Harbert. Laureaci wybierani są przez jury złożone z czołowych praktyków i naukowców w dziedzinie indeksowania.

Deobrah Fuhr jest uznawana za jednego z czołowych światowych ekspertów rynku funduszy ETF. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży produktów finansowych, z czego 15 lat zajmuje się funduszami typu ETF i zbliżonymi instrumentami finansowymi. Rozpoczynała swoją karierę w Greenwich Associates i prowadziła wykłady na temat funduszy ETF i innych produktów finansowych notowanych na giełdach. Pracowała w kilku organach branżowych, pełni też rolę konsultanta dla inwestorów, promotorów, dystrybutorów, giełd papierów wartościowych i innych platform obrotu instrumentami finansowymi oraz narodowych i ponadnarodowych organów regulacyjnych. Przez 11 lat pełniła funkcję dyrektora zarządzającego i szefa grupy strategii inwestycyjnych w banku Morgan Stanley, zaś w latach 2008-2011 była globalnym szefem działu zajmującego się badaniem rynku funduszy ETF i strategiami ich implementacji w BlackRock/Barclays Global Investors (BGI).

Obecnie jest partnerem i współzałożycielem utworzonej na początku 2012 r. spółki ETFGI – niezależnej firmy badawczej i konsultingowej, której działalność obejmuje zarówno globalną branżę ETF-ów , jak i instrumentów typu ETP. Skupia się ona na publikowaniu niezależnych raportów na temat sytuacji w branży ETF/ETP, indeksowych produktów finansowych i ich zastosowań oraz konkurentów. Ponadto prowadzi działalność edukacyjną oraz zapewnia pomoc inwestorom przy porównywaniu produktów oraz implementacji zasad alokacji aktywów, a także oferuje możliwość przeprowadzenia badań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

W latach 2007, 2008, 2009 i 2012 została uznana za jedną ze 100 najważniejszych kobiet w światowych finansach, znalazła się także na liście najbardziej wpływowych kobiet w europejskich finansach. Posiada również tytuł MBA z JL Kellogg Graduate School of Management, Northwestern University.

Nagroda dla Deborah Fuhr zostanie wręczona 8 grudnia 2014 r. w Nowym Jorku podczas dziewiętnastej już konferencji „Annual Global Indexing & ETFs” organizowanej przez Information Management Network.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.