Skip to main content

Fundusze ETF Deutsche Banku z ekspozycją na rynek chiński i indonezyjski na giełdzie w Singapurze

Deutsche Bank wprowadził na giełdę w Singapurze (Singapore Exchange – SGX) fundusz db x-trackers CSI300 Index ETF, który oferuje inwestorom ekspozycję na rynek akcji chińskich przedsiębiorstw typu A-shares. Fundusz replikuje zachowanie indeksu CSI300, który jest indeksem ważonym kapitalizacją z uwzględnieniem współczynnika free float. Odzwierciedla on performance 300 największych i najpłynniejszych akcji (A-shares) notowanych w Chińskiej Republice Ludowej na parkietach w Szanghaju (Shanghai Stock Exchange) i Shenzhen (Shenzhen Stock Exchange). Indeks jest obliczany od sierpnia 2005 r. i jest kwotowany w renminbi.

Fundusz ten stanowi także interesującą propozycję dla europejskich inwestorów, ponieważ spełnia wymogi dyrektywy UCITS III (jest to zresztą pierwszy fundusz notowany na SGX dostępny dla inwestorów ze Starego Kontynentu).

Koszty funduszu wynoszą 0,50%, co – według szefa azjatyckiego oddziału db x-trackers – jest najniższą stawką wśród wszystkich funduszy posiadających ekspozycję na chińskie akcje A-shares.

Obecnie Deutsche Bank jest największym providerem funduszy typu ETF na parkiecie w Singapurze pod względem liczby notowanych instrumentów (22).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.