Skip to main content

Dwa towarowe ETP Teucrium na NYSE Arca

W lutym 2011 r. amerykańska spółka Teucrium Trading wprowadziła do obrotu na platformę NYSE Arca dwa towarowe instrumenty typu ETF (exchange-traded product). Teucrium Natural Gas Fund (zadebiutował na rynku 1 lutego) oraz Teucrium WTI Crude Oil Fund (pojawił się w obrocie 23 lutego) są kolejnymi tego typu instrumentami w ofercie Teucrium dającymi inwestorom ekspozycję na rynek pojedynczego surowca lub towaru – w czerwcu 2010 r. pierwszym tego rodzaju ETP był Teucrium Corn Fund.

Oba instrumenty pozwalają inwestorom czerpać korzyści ze wzrostów cen gazu ziemnego (Teucrium Natural Gas Fund) i ropy naftowej WTI (Teucrium WTI Crude Oil Fund). W ich portfelach inwestycyjnych znajdują się kontrakty futures na gaz (Henry Hub Natural Gas Futures Contracts ) i ropę (Texas Light Sweet Crude Oil Contracts) o różnych terminach wygaśnięcia. W przypadku gazu każdy kontrakt ma 25% udział w aktywach, zaś w przypadku ropy poszczególne kontrakty mają 30-proc. lub 35-proc. udziały w aktywach. Kontrakty na gaz i ropę nabywane przez Teucrium znajdującsię w obrocie na giełdzie NYMEX.

Jak zaznacza Teucrium kontrakty znajdujące się w portfelach obu funduszy są rolowane tylko dwa razy w roku (w przeciwieństwie do innych funduszy w których są one rolowane nawet 12 razy w roku), co znacznie zmniejsza koszty ich funkcjonowania. W obu ETPs opłata za zarządzanie wynosi 1,00% w sklai roku.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.