Skip to main content

Dwa ETF-y z ekspozycją na rynek amerykański na giełdzie w Osace

16 sierpnia na Osaka Securities Exchange (OSE) – największej giełdzie instrumentów pochodnych w Japonii – zadebiutowały dwa nowe fundusze ETF NEXT FUNDS. Ich sponsorem i administratorem jest Nomura Asset Management – jedna z największych japońskich spółek zarządzających aktywami należąca do Nomura Holdings.

NEXT FUNDS NASDAQ-100 EXCHANGE TRADED FUND to pierwszy w Japonii fundusz ETF replikujący indeks NASDAQ-100 grupujący 100 największych i najbardziej innowacyjnych globalnych spółek niefinansowych notowanych na NASDAQ (w tym m.in. Apple, Intel Google i Microsoft).

NEXT FUNDS Dow Jones Industrial Average Exchange Traded Fund naśladuje zachowanie najbardziej znanego indeksu świata – Dow Jones Industrial Average, który obejmuje 30 największych przedsiębiorstw notowanych na NYSE.

W 2010 roku na OSE pojawiły się już w sumie cztery nowe ETF-y (w lutym do obrotu giełdowego weszły tytuły uczestnictwa funduszy NEXT FUNDS Nikkei-TOCOM Platinum Index Linked Exchange Traded Fund oraz Mizuho Gold ETF), w sumie zaś na tamtejszym parkiecie notowanych jest obecnie 13 exchange-traded funds.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.