Skip to main content

BATS Global Markets przejmuje portal ETF.com

BATS Global Markets – wiodący operator handlu tytułami uczestnictwa funduszy ETF i twórca BATS ETF Marketplace (uruchomiony w październiku 2015 r. rynek specjalnie skonstruowany i przeznaczony dla emitentów funduszy ETF i ich inwestorów) – podpisał ostateczną umowę dotyczącą nabycia udziałów w portalu ETF.com. Portal ten jest jednym z wiodących w skali światowej podmiotów dostarczających danych, informacji i analiz w zakresie funduszy ETF. Transakcja ma zostać sfinalizowana 1 kwietnia – wówczas ETF.com stanie się autonomiczną spółką medialną zależną od BATS. David Lichblau – CEO ETF.com – pozostanie na swoim stanowisku i będzie bezpośrednio odpowiedzialny przed wiceprezesem BATS i szefem oddziału rynku amerykańskiego tej spółki – Bryanem Harkinsem. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Założony w 2001 r. portal ETF.com dostarcza niezależnych i wiarygodnych wiadomości, analiz i danych oraz zapewnia edukację dotyczącą funduszy ETF. Według danych z lutego 2016 r. portal ten wygenerował 875 572 odsłony i przyciągnął 291 191 unikalnych użytkowników. Informacje i analizy dostarczane przez ETF.com stanowić będą wartość dodaną do danych rynkowych i analiz oferowanych dotychczas przez BATS jako pomoc dla użytkowników rynku w podejmowaniu świadomych decyzji handlowych i inwestycyjnych.

Na BATS Global Market, według danych z końca lutego 2016 r., notowanych jest 70 funduszy ETF takich dostawców (providers) jak: BlackRock (iShares), WisdomTree Investments, ProShares, Alpha Architect, Pacer Advisors (Pacer ETFs), Krane Fund Advisors (Krane Shares), Elkhorn Investments i Reality Shares. BATS jest także liderem jeśli chodzi o obroty tymi instrumentami finansowymi na rynku amerykańskim – w lutym udział ten wynosił 26,2%. BATS był także liderem pod względem obrotów ETF-ami na rynku amerykańskim w każdym miesiącu w 2015 roku.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.