Skip to main content

XTB wchodzi na rynek akcji i funduszy ETF

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., globalny dostawca kontraktów CFD, rozszerza swoją ofertę o nowe instrumenty finansowe – akcje rzeczywiste i fundusze ETF. Klient będzie mógł zrealizować comiesięcznie, bez prowizji, do 5 transakcji o nominalnej wartości do 30 tys. euro. Przy kolejnych transakcjach koszty prowizji będą konkurencyjne w porównaniu ze stawkami dostępnymi na rynku. Broker zaoferuje inwestorom dostęp do instrumentów finansowych z największych międzynarodowych giełd, w tym m.in.: GPW, NYSE, NASDAQ, LSE i Deutche Borse.

Oferujemy naszym klientom możliwość inwestowania w ponad 1500 akcji i 200 funduszy ETF z 16 globalnych rynków giełdowych, w tym: GPW, Deutsche Borse, New York Stock Exchange, Nasdaq, London Stock Exchange i innych. Daje to możliwość realizacji różnorodnych strategii inwestycyjnych, przy wykorzystaniu jednej, zintegrowanej platformy transakcyjnej, co znacznie obniży koszty inwestycji oraz umożliwi szybszą realizację zleceń – mówi Omar Arnaout, Prezes Zarządu X-Trade Brokers DM S.A.

BEZKONKURENCYJNA OFERTA XTB: DOSTĘP DO GLOBALNYCH RYNKÓW AKCJI I ETF, TRANSAKCJE BEZ PROWIZJI

XTB umożliwi swoim klientom handel akcjami i funduszami ETF z 16 międzynarodowych giełd na jednej platformie transakcyjnej. Klienci będą mogli zrealizować miesięcznie bez prowizji, 5 transakcji o nominalnej wartości do 30 tys. euro. Przy kolejnych transakcjach obowiązywać będę konkurencyjne prowizje, tj.: 0,12% na akcje denominowane w EUR, USD i GBP (przy minimalnej transakcji na 10 USD, EUR lub GBP). W Polsce i Czechach prowizja za 6 i kolejne transakcje wyniesie 0,2% przy minimalnej transakcji na 25 PLN lub 350 CZK. Na giełdach skandynawskich opłaty wyniosą 0,12% przy transakcji o wartości minimum 150 DKK (Dania), 150 NOK (Norwegia) 150 SEK (Szwecja) i 15 EUR (Finlandia).

Zakupione akcje i ETF’y inwestorzy będą mogli wykorzystać jako depozyt zabezpieczający na kontraktach CFD. XTB oferuje także możliwość wypłaty środków tuż po zamknięciu pozycji, a nie typowo dla transakcji giełdowych w czasie T+2.

Handel instrumentami finansowymi, z nowej oferty XTB, będzie możliwy na platformie xStation5. System transakcyjny XTB zapewnia szybką i efektywną realizację zleceń. Przeciętny czas realizacji transakcji wynosi mniej niż 60 milisekund. Co więcej, platforma jest dostępna na komputerach stacjonarnych, komórkach, tabletach oraz na smartwatch’ach, co pozwala inwestować w dowolnym miejscu.

XTB ROŚNIE W SIŁĘ, WCHODZI W NOWY SEGMENT DZIAŁALNOŚCI

XTB zakłada rozwój oferty produktów i usług, które umożliwią klientom realizację różnorodnych strategii inwestycyjnych przy wykorzystaniu jednej, zintegrowanej platformy transakcyjnej.

Wykorzystując nasze doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla rynków finansowych, chcemy zaproponować naszym klientom możliwość inwestowania na różnych rynkach. Ciągły rozwój oferty i nowe segmenty działalności, przyczyniają się do stałego wzrostu wolumenu obrotów oraz napływu nowych klientów – dodaje Omar Arnaout, Prezes Zarządu X-Trade Brokers DM S.A.

W ofercie XTB, oprócz nowych instrumentów giełdowych, znajduje się ponad 1500 instrumentów pochodnych CFD. Spółka koncentruje się na rozwijaniu swojej działalności na 12 kluczowych rynkach, w tym w: Polsce, Hiszpanii, Czechach, Portugalii, we Francji i Niemczech. XTB, oprócz rozwoju dotychczasowej działalności w Europie Środkowo-Wschodniej i Europie Zachodniej, zakłada także ekspansję w Ameryce Łacińskiej oraz dalszy rozwój segmentu działalności instytucjonalnej (X Open Hub).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.