Skip to main content

Wielki Konkurs od BETA Securities rozstrzygnięty – znamy zwycięzców!

„Napisz pracę dotyczącą pasywnego inwestowania” to tytuł I edycji Konkursu, który powstał z myślą o studentach studiów I i II stopnia, i który właśnie dobiegł końca. Z pośród wielu nadesłanych prac wybrano 3 najlepsze, wyłaniając Laureatów. Oficjalna gala finałowa odbyła się 10 czerwca br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Organizatorem i pomysłodawcą Konkursu jest firma Beta Securities Poland SA (BETA ETF). Patronat honorowy nad Konkursem objęła Fundacja GPW, a patronat medialny Polska Agencja Prasowa Biznes oraz dziennik Rzeczpospolita i serwis rp.pl. 

Kazimierz Szpak, członek zarządu BETA Securities Poland SA i zarządzający aktywami funduszy BETA ETF – z myślą o propagowaniu edukacji, wiedzy i świadomości dotyczących pasywnego inwestowania, stworzyliśmy specjalny Konkurs, który skierowany został do wszystkich studentów studiów I i II stopnia. Aby móc wziąć udział w Konkursie należało napisać pracę na dowolny temat w zakresie pasywnego inwestowania. Od początku naszej działalności na polskim rynku, staramy się szerzyć wiedzę i wspierać wszelkie działania edukacyjne w zakresie inwestowania, oszczędzania i należytej dbałości o własne oszczędności oraz finanse. Stąd też zrodziła się w nas idea takiego Konkursu. Była to dopiero I edycja, a przeszła ona nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy naprawdę wiele zgłoszeń. Spośród wielu nadesłanych prac, po wielu godzinach intensywnej pracy, powołana w tym celu Kapituła Konkursu (w składzie: prof. Krzysztof Borowski SGH, prof. Tomasz Miziołek Uniwersytet Łódzki, Bogdan Kornacki GPW oraz Kazimierz Szpak członek zarządu BETA Securities Poland SA i zarządzający aktywami funduszy BETA ETF) wyłoniła laureatów I edycji. Wszystkie otrzymane przez nas prace zostały napisane na naprawdę wysokim poziomie merytorycznym, dlatego też ich ocena nie była zadaniem prostym. Cieszymy się ogromnie, że temat pasywnego inwestowania jest coraz śmielej podnoszony nie tylko w mediach, nie tylko przez inwestorów, ale i przez samych studentów. Dlatego też mogę dziś śmiało powiedzieć, że kolejna edycja Konkursu odbędzie się już za rok i już dziś ponownie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką pasywnego inwestowania do wzięcia w niej udziału.      

I miejsce zajęła praca pt.: „Tańcząc z płynnością rynkową – ryzyko makroekonomiczne i polityczne, a stabilność handlu ETFami”, autorstwa trzech studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Adrian Korzeń, Jakub Stebel i Tomasz Kowalczyk.

II miejsce to praca pt.: „Strategia Global Equity Momentum – wyniki strategii dla lat 2018-2023”. Autorem pracy jest Marcin Śmigielski – student Uniwersytetu Łódzkiego.

Natomiast III miejsce zdobyła praca pt.: „Tańcząc na linie. Nadmierna pewność siebie, ryzyko geopolityczne a sukces pasywnego inwestowania z wykorzystaniem ETFów”. Autorzy pracy: Aleksander Kaleta, Kacper Nowak i Paulina Zagórska są również studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Każde z trzech miejsc zostało uhonorowane nagrodami pieniężnymi oraz dyplomami.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.