Skip to main content

VanEck uruchamia transakcje ETF w Polsce

  • VanEck kontynuuje swoją ekspansję w Europie, wprowadzając ofertę swoich funduszy ETF w Polsce
  • Inwestorzy mają do dyspozycji dwanaście wybranych funduszy ETF VanEck
  • Ten dostawca rozwiązań ETF jest pionierem w zakresie innowacyjnych i przyszłościowych produktów inwestycyjnych

VanEck uruchamia w Polsce sprzedaż dwunastu funduszy ETF (Exchange Traded Funds). W ten sposób to przedsiębiorstwo zarządzania portfelem inwestycyjnym rozszerza swoją obecność w Europie. Już od 2015 roku ta specjalizująca się w zarządzaniu aktywami firma z Nowego Jorku jest aktywna na rynku europejskim i buduje swoją pozycję jako dostawca inteligentnych i przyszłościowych produktów inwestycyjnych z takich dziedzin, jak e-sporty, inwestycje Moat czy kryptowaluty oraz branże półprzewodników i energetyki wodorowej. Wraz z nową ofertą w Polsce VanEck umożliwia dostęp do oferty funduszy ETF inwestorom z 17 krajów Europy.

„Zgodnie z naszą wizją każdy europejski inwestor powinien mieć dostęp do naszych inteligentnych rozwiązań inwestycyjnych”, mówi Martijn Rozemuller, CEO w VanEck Europe. „Rozszerzenie naszej oferty na Polskę jest dla nas kolejnym logicznym krokiem. Polski i wschodnioeuropejski rynek niestety jest jeszcze zaniedbywany przez wiele firm inwestycyjnych. Oferując nasze fundusze ETF, chcemy udostępnić inwestorom na wszystkich naszych rynkach prosty, nowoczesny sposób lokaty kapitału bez wysokich kosztów”.

Oferta produktów VanEck po raz pierwszy wprowadza na polski rynek innowacyjne rozwiązania ETF związane z takimi przyszłościowymi branżami jak energetyka wodorowa, pierwiastki ziem rzadkich czy półprzewodniki, a także ETF dla branży Blockchain. Inwestorzy mogą także lokować kapitał między innymi w funduszach ETF z ukierunkowaniem na dywidendy, wybierać różne strategie, jak tak zwane podejście wide moat czy inwestowanie w kopalnie złota – według wielkości zarządzanego kapitału VanEck jest największym przedsiębiorstwem zarządzania aktywami pod kątem kopalni złota.

W nadchodzących miesiącach VanEck planuje wprowadzenie na rynek kolejnych produktów, które umożliwiają dostęp do wielu rynków, klas aktywów i rodzajów inwestowania, jak między innymi fundusze ETF dotyczące zrównoważonych inwestycji. Rozemuller uzupełnia: „Nasze produkty są związane z innowacyjnymi tematami i są łatwo dostępne. Umożliwiają naszym klientom tworzenie zdywersyfikowanych portfeli i łączenie różnych strategii inwestowania. Będziemy nadal rozwijać naszą działalność w Europie i jesteśmy przekonani, że nasza oferta stanowi bardzo ciekawą i atrakcyjną propozycję dla inwestorów”.

Już dziś inwestorzy w Polsce mają do dyspozycji dwanaście funduszy ETF VanEck:

VanEck Hydrogen Economy UCITS ETF (IE00BMDH1538)
VanEck Semiconductor UCITS ETF (IE00BMC38736)
VanEck Video Gaming and eSports UCITS ETF (IE00BYWQWR46)

VanEck Digital Assets Equity UCITS ETF (IE00BMDKNW35)
VanEck Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF (IE00BQQP9H09)
VanEck Morningstar Global Wide Moat UCITS ETF (IE00BL0BMZ89)
VanEck Morningstar Developed Markets Dividend Leaders UCITS ETF (NL0011683594)
VanEck Global Real Estate UCITS ETF (NL0009690239)
VanEck Rare Earth and Strategic Metals UCITS ETF (IE0002PG6CA6)
VanEck Global Mining UCITS ETF (IE00BDFBTQ78)
VanEck Gold Miners UCITS ETF (IE00BQQP9F84)
VanEck Junior Gold Miners UCITS ETF (IE00BQQP9G91)

Kursy papierów wartościowych w ramach każdego z funduszy i tym samym także same fundusze są objęte ryzykiem związanym z inwestowaniem w rynki papierów wartościowych, włącznie z ogólną sytuacją rynkową oraz nagłymi i nieprzewidywalnymi załamaniami kursów.

Więcej informacji na temat przedsiębiorstwa VanEck i jego funduszy ETF podano na stronie www.vaneck.com oraz na blogu www.vaneck.com/etf-europe/blog

O VanEck:
Od założenia w 1955 roku firma VanEck koncentruje się na innowacjach i reprezentuje inteligentne, przewidujące strategie inwestowania. Przedsiębiorstwo zarządzania aktywami obraca obecnie około 61 miliardami dolarów* na całym świecie, w tym ETF, rachunki aktywne i instytucjonalne.
Posiadając ponad 100 funduszy ETF na całym świecie, przedsiębiorstwo charakteryzuje się rozbudowanym portfolio, obejmującym wiele sektorów, klas aktywów oraz strategii smart beta. VanEck był jednym z pierwszych przedsiębiorstw zarządzania aktywami, które umożliwiło inwestorom dostęp do rynków globalnych. Naszym celem zawsze jest identyfikowanie nowych trendów i klas aktywów – jak Goldinvestments (1968), Emerging Markets (1993) i ETFs (2006). Do dzisiaj mają one wpływ one na całą branżę inwestycyjną.
VanEck ma swoją główną siedzibę w Nowym Jorku i posiada oddziały na całym świecie, w tym we Frankfurcie (Niemcy), Madrycie (Hiszpania), Zurychu (Szwajcaria), Amsterdamie (Holandia), Sydney (Australia) i Szanghaju (Chiny).
*Stan: 28.09.2022

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.