Skip to main content

Słowacki Fintech roku wchodzi na polski rynek. Polakom pomoże w oszczędzaniu pieniędzy

Po udanym starcie na czeskim i węgierskim rynku Finax, o.c.p., a.s. rozszerza swoją działalność na Polskę. Swoje usługi Inteligentnego Inwestowania w języku polskim Finax zaczął oferować od 1 października 2019 r.

Od 1 października 2019 r. polscy inwestorzy mogą w pełni korzystać z zalet wygodnego produktu inwestycyjnego w swoim języku ojczystym.

Co oznacza rozszerzenie działalności Finax dla polskich inwestorów?

Finax jest pierwszym robo-doradcą wchodzącym na polski rynek. Algorytm Finaxu proponuje klientowi idealnie dopasowany do jego wiedzy i stosunku do ryzyka portfel, który to jest następnie automatycznie zarządzany. Portfele składają się z funduszy indeksowych ETF, które są dziś bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Fundusze ETF są znacznie tańsze i długoterminowo zarabiają dla klientów więcej niż zwykłe fundusze wspólnego inwestowania.

Po raz pierwszy polscy klienci będą mogli regularnie inwestować w fundusze indeksowe w polskich złotych już od 100 PLN miesięcznie. Usługa jest w pełni dostępna w języku polskim, a rejestracja klienta trwa średnio 20 minut. Finax, jako pierwszy broker w Europie, oferuje również możliwość biometrycznej weryfikacji tożsamości porównując twarz klienta ze zdjęciem z dowodu osobistego.

Wzmocnienie środowiska inwestycyjnego w Polsce

Finax jest głęboko zainteresowany wzmocnieniem środowiska inwestycyjnego w Polsce. Chcemy, aby polscy inwestorzy mogli łatwo, bezpiecznie i tanio inwestować za pośrednictwem funduszy indeksowych ETF. Dzięki temu Polacy będą mogli bardziej efektywnie oszczędzać na emeryturę, dla swoich dzieci lub wytworzyć poduszkę finansową.

Ze względu na to, że Finax posiada słowacką licencję domu maklerskiego, polscy klienci otrzymają również zabezpieczenie swoich depozytów na wyższą kwotę, gwarantowaną za pośrednictwem słowackiego Funduszu Gwarancji Inwestycyjnych do 50 000 EUR.

Ekspansja technologiczna

Celem Finaxu jest stać się liderem w dostarczaniu najlepszych technologicznie usług inwestycyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Planujemy ciągle doskonalić narzędzia oparte o sztuczną inteligencję, które poprawią zarządzanie finansami osobistymi.

Założyciel Finax Juraj Hrbatý o ekspansji na polski rynek:

“Bardzo się cieszę, że mogliśmy uruchomić naszą usługę na polskim rynku. Dziś sytuacja z inwestycjami w Polsce jest jeszcze gorsza niż na Słowacji czy w Czechach. Nie rozumiem, dlaczego polskie fundusze są znacznie droższe niż te sprzedawane na Słowacji i w Czechach, gdy rynek jest kilka razy większy.

To musi się zmienić. Wierzę, że będziemy wywierać również presję na inne instytucje finansowe i rozpocznie się walka o oferowanie usług wysokiej jakości.

Myślę, że Finax ma świetne perspektywy w Polsce. Dzięki rozwiniętej giełdzie polski inwestor ma lepszy wgląd w inwestycje, w większym stopniu pracuje online i jest bardziej skoncentrowany na wskaźniku cena/jakość niż inwestorzy w Czechach i na Słowacji. Spodziewam się, że będzie to największy rynek dla Finaxu w przeciągu dwóch lat.“

W najbliższej przyszłości Finax planuje współpracować z popularnymi polskimi blogerami i vlogerami w celu poprawy edukacji finansowej i promowania pasywnego inwestowania.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.