Skip to main content

Quercus TFI S.A. uruchamia pierwsze w Polsce fundusze pozwalające inwestować z dźwignią lub zyskujące na spadkach na rynkach surowcowych

Quercus TFI S.A. uruchamia nowe subfundusze pozwalające inwestować z dźwignią lub zyskujące na spadkach na trzech kluczowych rynkach surowcowych: złota, ropy naftowej i pszenicy.

W maju 2010 r. Quercus TFI S.A. uruchomiło dwa unikalne subfundusze dla doświadczonych inwestorów: QUERCUS lev i QUERCUS short. Subfundusz QUERCUS lev pozwala osiągać wysokie stopy zwrotu w przypadku wzrostu cen akcji dużych polskich spółek (WIG20) dzięki dźwigni finansowej, subfundusz QUERCUS short dąży do uzyskania stopy zwrotu równej odwrotności stóp zwrotu WIG20, dzięki czemu pozwala zarabiać na spadkach. Obie strategie cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów. Na koniec marca 2011 r. aktywa w nich zgromadzone przekroczyły 90 mln zł.

Dążąc do utrzymania wizerunku innowatora produktowego na polskim rynku funduszy, Quercus TFI S.A. od 8 maja 2012 r. zaoferuje swoim Klientom sześć kolejnych unikalnych strategii inwestycyjnych:

  • QUERCUS Gold lev – dąży do odzwierciedlenia dwukrotności zmian cen złota (dźwignia 2x),

  • QUERCUS Gold short – dąży do odzwierciedlenia odwrotności zmian cen złota,

  • QUERCUS Oil lev – dąży do odzwierciedlenia dwukrotności zmian cen ropy naftowej (dźwignia 2x),

  • QUERCUS Oil short – dąży do odzwierciedlenia odwrotności zmian cen ropy naftowej,

  • QUERCUS Wheat lev – dąży do odzwierciedlenia dwukrotności zmian cen pszenicy (dźwignia 2x),

  • QUERCUS Wheat short – dąży do odzwierciedlenia odwrotności zmian cen pszenicy.

„Wychodzimy poza klasyczny schemat alokacji od 0 do 100%. Ponadto uzupełniamy dotychczasową ofertę o produkty pozwalające osiągnąć ekspozycję na rynek surowcowy. Dzięki nowym strategiom mamy nadzieję, że nasi Klienci będą przygotowani na praktycznie każdy scenariusz wydarzeń na rynkach finansowych – od Eurogedonu po hossę.” – komentuje Marcin Sobociński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Quercus TFI S.A.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.