Skip to main content

Prezes GPW zapowiada wprowadzenie na warszawski parkiet ETF-ów na kryptowaluty

W wywiadzie udzielonym „Parkietowi”, prezes warszawskiej giełdy Tomasz Bardziłowski zapowiedział – w ramach przedstawiania planów rozwoju spółki, że na GPW pojawią się wkrótce ETF-y na krytpowaluty (w praktyce chodzi o instrumenty typu ETN (exchange-traded notes) – przyp. TM).

Prezes Bardziłowski stwierdził: „Mamy zapytania ze strony globalnych podmiotów, które mają w ofercie takie (tj. ETF-y na kryptowaluty – przyp. TM) produkty. Pracujemy z nimi nad tym, aby w najbliższym czasie doszło do tego typu debiutów na GPW. Myślę, że jest na to szansa w najbliższych miesiącach”.

Prezes GPW zapowiedział także, że giełda zamierza rozszerzyć Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego – nie tylko jeśli chodzi o spółki, ale również rozważa, czy nie objąć nim również niektórych instrumentów notowanych na GPW, np. ETF-ów.

W kontekście pytania o GlobalConnect Tomasz Bardziłowski zaznaczył, iż giełda pracuje nad poprawą płynności na tym rynku, zwiększaniem liczby światowych blue chips notowanych na GlobalConnect, a także wprowadzeniem na ten rynek globalnych funduszy ETF.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.