Skip to main content

Niższa opłata w funduszu Lyxor ETF S&P 500

Według informacji podanej m.in. przez portal IndexUniverse.eu spółka Lyxor Asset Management obniżyła opłaty w dwóch swoich akcyjnych funduszach ETF, po to aby instrumenty te były bardziej konkurencyjne i aby zmaksymalizować ich potencjał wzrostowy.

Jednym z tych funduszy jest notowany od blisko dwóch lat na GPW w Warszawie (debiut miał miejsce 31 maja 2011 r.) Lyxor ETF S&P 500. Roczny wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio – TER) tego podmiotu został obniżony z 0,20% do 0,15%.

Drugim ETF-em, w przypadku którego dokonano obniżenia kosztów, jest Lyxor ETF FTSE 100 – TER zmniejszył się z 0,30% do 0,15%.

Jak powiedział rzecznik spółki „Lyxor stale monitoruje atrakcyjność swojej oferty ETF-ów, w taki sposób aby zapewnić inwestorom najwyższą jakość. W razie konieczności będziemy podejmować tego rodzaju inicjatywy w przypadku innych funduszy ETF”. Dodał ponadto, że „wyniki funduszy ETF nie są wyłącznie konsekwencją poziomu opłat za zarządzanie, ale także inne parametry powinny być brane pod uwagę: koszty transakcyjne, efektywność naśladowania indeksu, optymalizacja zarządzania portfelem i płynność. Opłaty są tylko jednym wymiarem jakości funduszu ETF”.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.