Skip to main content

Lyxor WIG20 UCITS ETF wycofany z warszawskiego parkietu

W dniu wczorajszym, po 3871 dniach od debiutu na GPW w Warszawie (22 września 2010 r.), z warszawskiego parkietu zniknął fundusz Lyxor WIG20 UCITS ETF. Był to pierwszy ETF wprowadzony na warszawską giełdę i przez osiem miesięcy jedyny tego typu instrument finansowy na naszej giełdzie (w końcu maja 2011 r. zadebiutowały dwa kolejne ETF-y Lyxora odwzorowujące wyniki indeksów S&P 500 i DAX). Fundusz ten stał się równocześnie pierwszym ETF-em, który został wycofany przez emitenta z obrotu giełdowego na GPW.

Po ogłoszeniu na początku kwietnia likwidacji funduszu i jego delistingu, znacząco zwiększyła się aktywność inwestorów dokonujących transakcji tym instrumentem finansowym. W okresie od 1 do 28 kwietnia 2021 r. zawarto łącznie 1620 tytułami uczestnictwa Lyxor WIG20 UCITS ETF, czyli średnio 90 dziennie, podczas gdy w pierwszym kwartale br. było ich średnio 41 dziennie. Z kolei łączne obroty wyniosły w tym okresie 26,55 mln zł, czyli średnio 1,48 mln zł dziennie, podczas gdy w I kwartale br. wynosiły one średnio 0,26 mln zł dziennie.

Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej transakcji i najwyższe obroty odnotowano tuż przed wycofaniem funduszu Lyxor WIG20 UCITS ETF z obrotu giełdowego. W dniach od 26 do 28 kwietnia zawierano średnio 161 transakcji dziennie, zaś średnia dzienna wartość obrotów tytułami uczestnictwa tego funduszu w ciągu tych trzech dni wyniosła 2,73 mln zł.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.