Skip to main content

inPZU otwiera się na klientów instytucjonalnych

Od 4 marca 2019 r. TFI PZU umożliwia klientom instytucjonalnym obsługę produktów inwestycyjnych na platformie internetowej inPZU. Teraz, oprócz klientów indywidualnych, również firmy mogą szybko i prosto inwestować przy zachowaniu atrakcyjnych opłat za zarządzanie funduszami. Na platformie inPZU każdy fundusz ma stałą niską opłatę za zarządzanie – 0,5 proc. rocznie.

inPZU to proste i intuicyjne narzędzie do pomnażania oszczędności oraz inwestowania w fundusze indeksowe z oferty TFI PZU SA. Jest dostępne dla klientów 24 godziny na dobę, z każdego miejsca i na dowolnym urządzeniu mobilnym. Na platformie inPZU klienci mogą skorzystać z szeregu funkcjonalności – porównywać fundusze, definiować cele inwestycyjne, mają też możliwość ich personalizacji. W ciągu kilku minut platforma pozwala wyszukać fundusze oraz oparte o nie gotowe portfele modelowe, a także opłacić zlecenie online.

Do tej pory inPZU obsługiwało tylko klientów indywidualnych. Jednak atrakcyjność oferty produktowej i niskie opłaty sprawiły, że zainteresowanie funduszami indeksowymi inPZU wśród klientów instytucjonalnych było bardzo duże. Dlatego naturalną konsekwencją rozwoju serwisu inPZU było umożliwienie obsługi transakcyjnej online również dla firm. Rejestracja konta odbywa się w formie tradycyjnej, poprzez formularz otwierający pierwszy rejestr podpisany przez reprezentację firmy. Każde kolejne otwarcie nowego portfela oraz cała obsługa transakcji finansowych dla rejestrów firmowych odbywa się online w serwisie inPZU.

Atrakcyjność oferty inPZU sprawiła, że niemalże od chwili startu naszych funduszy pasywnych wiele instytucji dopytywało się, kiedy będą miały możliwość skorzystania z tej formy inwestycji. Łatwość wejścia i wyjścia z funduszy przy bardzo niskich kosztach okazały się kluczowe dla zainteresowanych firm. Nasza oferta stanowi dla nich doskonałą formę dywersyfikacji aktywów. Cieszymy się, że po niecałym pół roku działalności platformy inPZU mogliśmy im to umożliwić. – mówi Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

Fundusze pasywne dążą do jak najdokładniejszego odzwierciedlenia wyniku określonego indeksu. W ofercie TFI PZU, poza funduszem opartym o indeksy polskiej giełdy, znajdują się też fundusze odwzorowujące indeks polskich obligacji i indeksy obligacji rynków rozwiniętych oraz wschodzących, a także akcji rynków rozwiniętych.

W tym roku TFI PZU otrzymało dwie prestiżowe nagrody za inPZU. Pierwszą, przyznała platformie agencja informacyjna ISBnews. W konkursie „Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce” platforma została uhonorowana w kategorii „Rewolucjonista”. Natomiast na początku marca Gazeta Finansowa w konkursie „Finansowa Marka Roku 2019”, w kategorii „Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych” nagrodziła inPZU za rewolucję w inwestycjach i wprowadzenie pierwszych, w pełni autorskich funduszy pasywnych w Polsce.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.