Skip to main content

GPW chce rozwijać produkty indeksowe

Zaprezentowana w dniu dzisiejszym zaktualizowana „Strategia GPW.2020” zakłada, iż rozwój Grupy Kapitałowej GPW do 2020 roku ma być oparty na sześciu filarach: płynnym rynku akcji, rozwiniętym rynku długu, konkurencyjnym rynku instrumentów pochodnych, atrakcyjnym dla inwestorów rynku towarowym, kompleksowej ofercie produktów informacyjnych dla inwestorów i emitentów oraz otwieraniu nowych segmentów biznesu w oparciu o swoje kompetencje.

W ramach kompleksowej oferty informacyjnej zbudowanej na bazie danych pochodzących z różnych źródeł Grupa Kapitałowa GPW zamierza m.in. rozwijać indeksy „szyte na miarę” dla zarządzających aktywami oraz zbudować centrum kompetencyjne i ofertę w obszarze indeksów regionalnych. Ambicją GK GPW do 2020 r. w obszarze segmentu danych rynkowych jest m.in. rozwój produktów indeksowych dopasowanych do potrzeb inwestorów.

GK GPW planuje również przeanalizować potencjał biznesowy w nowych obszarach. W ramach obszaru finansowego analizowany jest m.in. rynek produktów typu ETP i funduszy ETF.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.