Skip to main content

ETF na mWIG40TR dopuszczony do obrotu na GPW – debiut 5 września

GPW w Warszawie podjęła decyzję o dopuszczeniu certyfikatów Beta ETF mWIG40TR do obrotu giełdowego – będą one dostępne dla inwestorów od czwartku, 5 września.Będzie to drugi ETF z rodziny Beta, po funduszu ETF na WIG20TR, zarejestrowany pod prawem polskim, dostępny dla inwestorów na GPW w Warszawie od najbliższego czwartku, 5 września.

„Cieszymy się z decyzji zarządu GPW w Warszawie. Potwierdzam, że debiut nastąpi 5 września” – powiedział PAP Biznes członek zarządu Beta Securities Poland, Robert Sochacki.

Animatorem dla funduszu będzie DM BOŚ, a depozytariuszem mBank. Zarządzaniem zajmie się AgioFunds TFI. Autorem inicjatywy jest Beta Securities Poland.

ETF umożliwi ekspozycję na polskie midcapy z uwzględnieniem dywidend wypłacanych przez spółki z tego indeksu, gdyż wraz z upływem czasu i wypłaty nowych dywidend, pieniądze z nich mają być reinwestowane przez fundusz, powiększając masę funduszu.

Będzie to pierwszy ETF w obrocie giełdowym na warszawskim parkiecie, zapewniający indeksowe inwestowanie w spółki średniej kapitalizacji.

Celem ETF (Exchange Traded Funds – funduszy pasywnych notowanych na giełdach papierów wartościowych) jest jak najbardziej dokładne odwzorowanie zachowania benchmarku, który stanowi podstawę funkcjonowania wehikułu inwestycyjnego.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.