Skip to main content

Trzeci emitent ETN na parkiecie we Frankfurcie

22 kwietnia na platformie Xetra giełdy we Frankfurcie zadebiutował kolejny instrument typu exchange-traded note (ETN). Index Plus ETN DAX został wyemitowany przez WestLB – jest to trzeci emitent w tym segmencie giełdy Deutsche Boerse. Pierwsze ETNs pojawiły się w obrocie na platformie Xetra w grudniu 2009 r.

Index Plus ETN DAX pozwala inwestorom partycypować w wynikach głównego indeksu frankfurckiego parkietu – indeksu DAX obejmującego 30 największych i najpłynniejszych niemieckich firm. Indeks ten jest równocześnie czwartym najważniejszym na świecie indeksem bazowym dla instrumentów pochodnych. Nabycie tego instrumentu nie jest związane z żadnymi kosztami zarządzania. Zapewnia on równocześnie wynik inwestycyjny o 0,2% lepszy (w skali roku) od indeksu.

Po wprowadzeniu nowego instrumentu liczba ETNs na Deutsche Boerse wzrosła do 13. Wśród pozostałych 12 instrumentów tego typu znajduje się dziesięć posiadających ekspozycję na rynek walutowy (ich emitentem jest ETF Securities – funkcjonują pod nazwą ETFS) oraz dwa posiadające ekspozycję na indeksy zmienności (ich emitentem jest Barclays Bank – funkcjonują pod nazwą iPath).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.