Skip to main content

Sześć funduszy Xmtch Credit Suisse na SIX Swiss Exchange

27 stycznia na parkiecie w Zurychu pojawiło się sześć nowych akcyjnych funduszy Xmtch oferowanych przez Credit Suisse. Dają one inwestorom ekspozycję na rynki akcji w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Xmtch (IE) on Dow Jones EURO STOXX 50 bazuje na indeksie Dow Jones Euro Stoxx 50 obejmującym 50 najważniejszych spółek (liderów w danych branżach) z 12 krajów należących do strefy euro. Indeks ten jest ważony kapitalizacją spółek znajdujących się w jego portfelu skorygowany współczynnkiem free float. Udział pojedynczej spółki w portfelu indeksu nie może przekraczać 10 procent.

Pozostałe nowe fundusze ETF Credit Suisse posiadają ekspozycję na rynki takich krajów jak Stany Zjednoczone (Xmtch (IE) on Dow Jones Industrial Average i Xmtch (IE) on Nasdaq 100), Wielka Brytania (Xmtch (IE) on FTSE 100), Włochy (Xmtch (IE) on FTSE MIB) oraz Japonia (Xmtch (IE) on Nikkei 225).

Market makerem dla wszystkich ww. ETF-ów jest Credit Suisse, którego oferta zwiększyła się tym samym do 40 exchange-traded funds.

Obecnie na giełdzie w Zurychu notowanych jest 318 funduszy ETF – tylko od początku tego roku na SIX Swiss Exchange zadebiutowały w sumie aż 43 nowe fundusze tego typu.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.