Skip to main content

Source najlepszym dostawcą funduszy ETF w Europie według Structured Products

W konkursie „Structured Products Europe Awards 2010” organizowanym przez magazyn „Structured Products” nagrodę dla najlepszego dostawcy funduszy ETF w tym roku („ETF Provider of the Year”) otrzymał Source.

Choć Source rozpoczął działalność zaledwie kilkanaście miesięcy temu (w kwietniu 2009 r.) zdołał przez ten czas zgromadzić aktywa o wartości ponad 7 mld USD i jest obecnie piątym co do wielkości providerem akcyjnych ETF-ów w Europie. Od początku roku aktywa funduszy ETF Source wzrosły o 117%. Szczególnie dynamicznie rosły aktywa funduszy ETF Source w II kwartale br. kiedy to firma ta odnotowała największe tempo przyrostu aktywów w Europie. Jedną z przyczyn tego sukcesu jest z pewnością płynność ETF-ów Source – są one najbardziej aktywnie handlowanymi ETF-ami na Starym Kontynencie. Jest to spowodowane faktem, iż Source współpracuje z wieloma różnymi kontrpartnerami handlującymi jego instrumentami.

W oparciu o ETF-y Source giełda Eurex stworzyła w czerwcu 2010 r. także opcje na te instrumenty. Choć próby uruchomienia opcji na ETF-y podejmowane były już wcześniej, kończyły się one zazwyczaj niepowodzeniem – dość powiedzieć, iż w momencie uruchomienia opcji na ETF-y Source rynek ten wart był zaledwie 7 mln euro. Tymczasem dzięki wysokiej płynności ETF-ów Source opcje oparte o te instrumenty okazały się bardzo popularne – już w sierpniu rynek ten urósł do 400 mln euro, z czego ponad 80% obrotu przypada na opcje bazujące na ETF-ach Source.

W tym samym konkursie nagrodę dla najbardziej innowacyjnego dostawcy indeksów w Europie (Most Innovative Index Provider Of The Year In Europe) otrzymał Standard & Poor`s.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.