Skip to main content

Siedem lewarowanych funduszy db x-trackers na parkiecie w Londynie

Oferta funduszy ETF db x-trackers Deutsche Banku notowanych na London Stock Exchange zwiększyła się o kolejnych siedem produktów. Są to fundusze lewarowane stosujące dwukrotną dźwignię (w ujęciu dziennym), replikujące zarówno indeksy pozwalające inwestorom zarabiać na wzrostach ich notowań (indeksy typu long), jak i na ich spadkach (indeksy typu short).

Wśród czterech funduszy typu leveraged long znalazły się instrumenty naśladujące zachowanie indeksów DAX, Eurostoxx 50, S&P 500 oraz FTSE 100 (stawki opłat w tych funduszach wahają się od 0,35% do 0,60%). Oferta funduszy typu leveraged short obejmuje instrumenty odwzorowujące notowania indeksów DAX, Eurostoxx 50 oraz S&P 500 (stawki opłat w tych funduszach wahają się od 0,50% do 0,70%). Te ostatnie produkty uzupełniły dotychczasową ofertę funduszy typu short (nie stosujących dźwigni), która liczy 16 produktów.

Według danych Deutsche Banku udział funduszy lewarowanych i typu short w wartości obrotu funduszami ETF ogółem wynosi 15,9% w Stanach Zjednoczonych oraz 20,9% w Europie.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.