Skip to main content

Obligacyjny fundusz ETFlab na parkiecie we Frankfurcie

12 stycznia na Deutsche Boerse miało miejsce pierwsze notowanie kolejnego funduszu ETF. Tym samym liczba tego typu instrumentów notowanych na giełdzie we Frankfurcie w systemie Xetra sięgnęła 550.

ETFlab iBoxx EUR Liquid Germany Covered Diversified to fundusz indeksowy oferowany przez ETFlab Investment – spółkę zależną DekaBank Deutsche Girozentrale. Odzwierciedla on zachowanie indeksu Markit iBoxx EUR Liquid Germany Covered Diversified, który ilustruje koniunkturę na niemieckim rynku obligacji hipotecznych (Jumbo Pfandbriefe). Indeks ten obejmuje do 30 różnego rodzaju płynnych obligacji, których wartość emisji jest nie niższa niż 1 miliard euro. Indeks jest zdywersyfikowany pod względem podmiotowym – nie mogą się w nim znaleźć więcej niż cztery obligacje jedengo emitenta, zaś maksymalny udział w indeksie obligacji jednego emitenta nie może przekroczyć 15 procent.

ETFlab iBoxx EUR Liquid Germany Covered Diversified jest funduszem o charakterze dystrybutywnym. Opłata za zarządzanie wynosi 0,09% w skali roku.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.