Skip to main content

Nowe waluty obrotu dwóch ETF-ów HSBC na parkiecie w Zurychu

Od 16 maja 2012 r. na giełdzie w Zurychu (SIX Swiss Exchange) możliwy jest obrót tytułami uczestnictwa funduszu HSBC MSCI Canada w dolarach kanadyjskich oraz funduszu HSBC MSCI Japan ETF w jenach japońskich (wcześniej były one dostępne na tej giełdzie tylko w dolarach amerykańskich – od czerwca 2011 r. HSBC MSCI Canada ETF oraz od września 2010 r. HSBC MSCI Japan ETF).

HSBC MSCI Canada ETF to fundusz, którego celem jest jak najdokładniejsza replikacja stóp zwrotu indeksu MSCI Canada (fundusz stosuje pełną replikację fizyczną). Indeks ten jest ważony kapitalizacją, jest równoważony co kwartał i obejmuje akcje największych spółek publicznych z Kanady. W końcu czerwca największymi pozycjami w portfelu funduszu (obejmującym 102 składniki) były akcje: Royal Bank of Canada (6,42%), Toronto-Dominion Bank (6,17%), Bank of Nova Scotia (4,96%) oraz Suncor Energy (3,96%). W ujęciu sektorowym dominują spółki branży finansowej (34,09%), energetycznej (26,47%) i surowcowej (19,08%). Walutą bazową funduszu jest dolar amerykański. Fundusz wypłaca dywidendy co pół roku. Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio – TER) funduszu wynosi 0,35% w skali roku. Tytuły uczestnictwa tego funduszu znajdują się w obrocie także na giełdzie w Londynie (od lutego 2011 r. – główne miejsce notowań) oraz na parkiecie w Paryżu (od czerwca 2011 r.).

HSBC MSCI Japan ETF to fundusz, którego celem jest jak najwierniejsze odwzorowywanie indeksu MSCI Japan (fundusz stosuje pełną replikację fizyczną). Indeks ten jest ważony kapitalizacją (z uwzględnieniem free float`u), jest równoważony co kwartał i obejmuje akcje dużych i średnich spółek japońskich, których walory sa notowane na tamtejszych giełdach. W końcu czerwca największymi pozycjami w portfelu funduszu (obejmującym 316 składników) były akcje: Toyota Motor (5,26%), Mitsubishi UFJ Financial Group (2,88%), Honda Motor (2,68%), Canon (2,15%) oraz Sumimoto Mitsui Financial Group (2,10%). W ujęciu sektorowym dominują spółki branży przemysłowej (20,33%), dóbr konsumpcyjnych wyższego rzędu (20,03%), finansowej (18,12%) i technologii informacyjnych (11,91%). Walutą bazową funduszu jest dolar amerykański. Fundusz wypłaca dywidendy co pół roku. Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio – TER) funduszu wynosi 0,40% w skali roku. Tytuły uczestnictwa tego funduszu znajdują się w obrocie również na giełdzie w Londynie (od marca 2010 r. – główne miejsce notowań) i na parkietach w Paryżu i we Frankfurcie (od października 2010 r.).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.