Skip to main content

Nowe kategorie jednostek ETF-ów UBS na parkietach we Frankfurcie i Zurychu

8 lutego 2011 r. na Deutsche Boerse zadebiutowały cztery kolejne fundusze ETF wyemitowane przez UBS ETF plc. Są to instrumenty posiadające ekspozycję na amerykański rynek akcji (odwzorowują indeksy MSCI USA oraz S&P 500), które już wcześniej były notowane na giełdzie we Frankfurcie, lecz handel nimi odbywał się wyłącznie w euro. Obecnie fundusze te są dostępne także w dolarach amerykańskich, zarówno dla inwestorów detalicznych (jednostki kategorii A-acc), jak i instytucjonalnych (jednostki kategorii I-acc).

Nowe fundusze ETF UBS na Deutsche Boerse to:

  • UBS ETFs plc MSCI USA TRN Index (USD) I-acc – opłata za zarządzanie wynosi 0,15%

  • UBS ETFs plc MSCI USA TRN Index (USD) A-acc – opłata za zarządzanie wynosi 0,32%

  • UBS ETFs plc S&P 500 Index (USD) I-acc – opłata za zarządzanie wynosi 0,05%

  • UBS ETFs plc S&P 500 Index (USD) A-acc – opłata za zarządzanie wynosi 0,22%

Fundusze te nie wypłacają dywidendy (acc). Replikują one indeksy typu TRN (Total Return Ret), co oznacza że indeksy te zakładają reinwestowanie dywidend wypłacanych przez uczestników indeksu.

Z kolei 9 lutego na SIX Swiss Exchange odbyło się pierwsze notowanie tytułów uczestnictwa kategorii A-acc USD funduszu UBS-ETF DJ-UBS Commodity Index SF (więcej informacji na jego temat można zasięgnąć tutaj). Są to jednostki, które są adresowane do klientów indywidualnych (w odróżnieniu od jednostek I-acc, które pojawiły się na parkiecie w Zurychu 18 stycznia 2011 r.). Koszty zarządzania w tym przypadku wynoszą 0,62%. Walutą funduszu i walutą obrotu jest USD.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.