Skip to main content

Kolejny towarowy fundusz EasyETF na parkiecie w Amsterdamie

11 kwietnia 2011 r. EasyETF – spółka należąca do BNP Paribas Investment Partners – wprowadziła na NYSE Euronext Amsterdam fundusz EasyETF S&P GSCI Capped Commodity 35/20 (EUR). Fundusz ten umożliwia inwestorom partycypowanie w szerokim rynku towarowym poprzez naśladowanie zachowania indeksu S&P GSCI Capped Commodity 35/20 TR (fundusz stosuje replikację syntetyczną). Indeks ten ogranicza udział największego składnika w portfelu do 35%, a pozostałych do 20% (skład portfela jest modyfikowany co kwartał).

Według danych EasyETF największy udział w tym indeksie posiadają surowce energetyczne (67,2%) i towary rolne (17,4%). Pozostałymi składnikami indeksu są: metale przemysłowe (8,2%), żywiec (4,2%) i metale szlachetne (3,0%). Najważniejszymi pozycjami w portfelu indeksu są natomiast: ropa naftowa (31,9 %), ropa Brent (16,1%), olej napędowy (6,8%), olej opałowy (4,9%) i benzyna bezołowiowa (4,8%) (wszystkie dane na koniec stycznia br.). Ogółem w portfelu indeksu znajdują się 24 surowce i towary.

Wskaźnik kosztów całkowitych funduszu wynosi 0,30% w skali roku.

To kolejny ETF EasyETF który w tym roku zadebiutował na amsterdamskiej giełdzie. W styczniu spółka wprowadziła do obrotu siedem funduszy – można o nich przeczytać tutaj.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.