Skip to main content

Kolejny fundusz ETF na indeks CAC 40 na Euronext Paris

15 kwietnia miało miejsce pierwsze notowanie funduszu Amundi ETF CAC 40 (D), którego emitentem jest Amundi Investment Solutions (spółka ta jest jednocześnie menedżerem funduszu). To dystrybucyjna odmiana funduszu Amundi ETF CAC 40 (C) o charakterze akumulacyjnym, który kapitalizuje dywidendy – jest on notowany na giełdzie w Paryżu już od ponad siedmiu lat (został wprowadzony na parkiet w końcu lutego 2003 r.).

Fundusz posiada ekspozycję na najważniejszy indeks paryskiego parkietu – CAC 40 obejmujący 40 spośród 100 spółek o największej kapitalizacji notowanych na Euronext Paris. Fundusz będzie wypłacał dywidendę co roku, zaś całkowite koszty (total earning ratio) zostały ustalone na poziomie 0,25%. Funkcję market makera dla funduszu pełni Credit Agricole Cheuvreaux.

W ofercie Amundi znajduje się także lewarowany fundusz ETF na CAC 40 oraz fundusz typu short na ten indeks. Całkowita liczba funduszy ETF oferowanych przez Amundi wynosi obecnie 79, zaś łączne aktywa zarządzane przez te fundusze wynoszą (stan na 15 kwietnia) ponad 4,3 mld euro.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.