Skip to main content

Kolejny ETF odwzorowujący zachowanie indeksu S&P500 na London Stock Exchange

Source jest kolejnym providerem, który w ostatnich dniach utworzył fundusz ETF replikujący zachowanie indeksu S&P500 obejmującego 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw notowanych na giełdach w USA (NYSE lub giełdach wchodzących w skład NASDAQ).

24 maja na londyńskim parkiecie miało miejsce pierwsze notowanie S&P 500 Source ETF (jest on wyceniany w USD). Fundusz ten naśladuje indeks S&P 500 Total Return (net) Index. Jest zarejestrowany w Irlandii i jest zgodny z dyrektywą UCITS III. Opłata za zarządzanie w funduszu wynosi 0,20%.

Według danych opublikowanych przez Source na świecie w ETF-y oparty o ten indeks zainwestowano dotychczas ponad 100 mld USD – większość w Stanach Zjednoczonych. W dwóch podmiotach notowanych na tamtejszych parkietach – SPDR S&P 500 i iShares S&P 500 ETF – ulokowano w sumie 98 mld USD, co stanowi 13 proc. całego amerykańskiego rynku ETF-ów.

Obecnie Source posiada w swojej ofercie 76 funduszy ETF. Od momentu uruchomienia pierwszych funduszy w kwietniu ubiegłego roku pozyskał od inwestorów ponad 4 mld USD.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.