Skip to main content

Fundusz managed futures na giełdzie w Hamburgu

1 kwietnia na Hamburg Stock Exchange (to najstarsza – założona w 1558 r. – spośród ośmiu niemieckich giełd akcji) miało miejsce po raz pierwszy notowanie Qbasis Futures Fund. To fundusz utworzony przez Qbasis Invest – spółkę specjalizującą się w inwestycjach typu managed futures (opartych o giełdowe instrumenty pochodne).

Qbasis Futures Fund jest jedynym funduszem onshore, który daje inwestorom indywidualnym (minimalna wpłata wynosi zaledwie 2 tys. euro) dostęp do strategii managed futures realizowanej przez Qbasis Invest we flagowym funduszu tej spółki – Qbasis Futures Fund (poziom minimalnej inwestycji w tym funduszu wynosi 100 tys. USD). Fundusz wykorzystuje dwa systemy transakcyjne opracowane przez Qbasis – MF Trend i MF Plus – które pozwalają czerpać korzyści zarówno z krótkoterminowych, jak i długoterminowych trendów, a także z trendów bocznych.

Jest to również jeden z pierwszych funduszy managed futures oferujących dzienną płynność. Fundusz jest obecnie dystrybuowany w Niemczech i Austrii, a w najbliższych miesiącach stanie się dostępny dla inwestorów w innych wybranych krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.