Skip to main content

Dwa nowe fundusze Lyxora z ekspozycją na niemiecki rynek obligacji i akcji na Borsa Italiana

2 lipca do notowań w segmencie class 1 (funduszy otwartych) rynku ETFplus na giełdzie w Mediolanie weszły dwa fundusze ETF Lyxor International Asset Management. Oba dają włoskim inwestorom (i nie tylko) możliwość czerpania zysków w przypadku pogorszenia koniunktury na rynku niemieckich obligacji rządowych oraz akcji największych niemieckich przedsiębiorstw.

Lyxor ETF Daily Double Short Bund jest funduszem obligacyjnym. Replikuje indeks SGI DAILY DOUBLE SHORT BUND (typu total return). Daje on ekspozycję na rynek rządowych obligacji niemieckich, przy czym jest zarówno funduszem lewarowanym jak i typu short, co oznacza że zachowuje się (w ujęciu zmian dziennych z dwukrotnie większą siłą i w kierunku przeciwnym do zmian wartości indeksu niemieckich obligacji rządowych. Jest wyceniany w euro, a stawka kosztów (total expense ratio) została ustalona na poziomie 0,20%.

Lyxor ETF Daily ShortDAX X2 (A) jest funduszem akcyjnym. Replikuje indeks SHORTDAX X2 (typu total return), co oznacza że pozwala zarabiać na spadkach indeksu DAX, zaś skala zmian wartości tytułu uczestnictwa funduszu jest (w przybliżeniu w ujęciu dziennym) dwukrotnie większa od zmian indeksu największych niemieckich spółek. Jest wyceniany w euro, a stawka kosztów (total expense ratio) została ustalona na poziomie 0,60%.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.