Skip to main content

Dwa nowe akcyjne fundusze indeksowe UBS na Deutsche Boerse

Od 8 stycznia na parkiecie we Frankfurcie w systemie Xetra notowane są dwa nowe fundusze ETF, których providerem jest bank UBS. Oba instrumenty bazują na akcyjnych indeksach MSCI ważonych kapitalizacją (z uwzględnieniem współczynnika free float) odzwierciedlacjących zachowanie spółek kanadyjskich oraz firm pochodzących z wybranych państw strefy euro. Są to fundusze dystrybutywne, adresowane przede wszystkim do inwestorów instytucjonalnych.

UBS-ETF MSCI Canada I replikuje zachowanie indeksu MSCI Canada Index, który reprezentuje około 85% kapitalizacji kanadyjskiego rynku akcji. Opłata za zarządzanie wynosi 0,28% w skali roku.

Benchmarkiem dla funduszu UBS-ETF MSCI EMU I jest indeks MSCI EMU Index, który naśladuje zachowanie rynków akcji w 11 krajach należących do Unii Gospodarczo-Walutowej: Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Włoch, Holandii, Portugalii i Hiszpanii. Roczna opłata za zarządzanie wynosi 0,18%.

Łącznie na Deutsche Boerse notowanych jest obecnie 549 funduszy ETF, co czyni ten parkiet największym rynkiem giełdowym w Europie pod względem notowanych tam instrumentów tego typu.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.