Skip to main content

Dwa fundusze Lyxora z ekspozycją na rynek kanadyjski i australijski na giełdach w Paryżu i Mediolanie

7 września na rynku Next-Track giełdy NYSE Euronext Paris oraz w segmencie ETFplus na giełdzie Borsa Italiana zadebiutowały dwa fundusze ETF wyemitowane przez Lyxor (są to – podobnie jak Lyxor ETF WIG20 – subfundusze Multi Units Luxembourg).

Lyxor ETF CANADA replikuje indeks cenowy obejmujący 60 największych spółek notowanych na giełdzie w Toronto stanowiących ok. 73% kapitalizacji tamtejszego rynku – S&P/TSX 60. Fundusz denominowany jest w euro. Wypłata dywidendy z funduszu odbywać się będzie w odstępach rocznych. Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio – TER) wynosi na Borsa Italiana 0,40%, a na NYSE Euronext Paris 0,45%.

Lyxor ETF AUSTRALIA replikuje indeks cenowy obejmujący 200 największych spółek notowanych na giełdzie w Sydney stanowiących ok. 80% kapitalizacji tamtejszego rynku – S&P/ASX 200. Fundusz denominowany jest w euro. Wypłata dywidendy z funduszu odbywać się będzie w odstępach rocznych. Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio – TER) wynosi na Borsa Italiana 0,40%, a na NYSE Euronext Paris 0,45%.

W celu odzwierciedlenia zachowania odpowiednich indeksów oba fundusze stosują replikację swapową.

Wymienione fundusze pojawiły się wczesniej na Deutsche Boerse (o czym można przeczytać tutaj) i na London Stock Exchange (o czym można przeczytać tutaj).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.