Skip to main content

Dwa ETC Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie

Od 8 września w systemie Xetra frankfurckiej giełdy notowane są dwa kolejne instrumenty finansowe typu ETC (exchange-traded commodities) wyemitowane przez DB ETC Index plc – platformę ETC Deutsche Banku.

Nowe instrumenty – db Physical Gold ETC (EUR) i db Physical Silver ETC (EUR) – dają inwestorom możliwość partycypowania w rynku złota i srebra. W odróżnieniu od dostępnych już wcześniej tego rodzaju instrumentów, które zabezpieczały inwestorów przed ryzykiem kursowym, nowe ETCs – które pozbawione są tej cechy – pozwalają także korzystać na zmienności na rynku walutowym (walutą bazową obu instrumentów finansowych jest dolar amerykański).

Zarówno db Physical Gold ETC (EUR) jak i db Physical Silver ETC (EUR) są zabezpieczone fizycznie występującymi kruszcami, zaś ich benchmarkami są ceny spot złota i srebra na rynku w Londynie. Wskaźnik kosztów całkowitych (total expense ratio) w przypadku ETC opartego na złocie wynosi 0,29%, zaś w przypadku instrumentu opartego na srebrze 0,45%.

Obecnie na Deutsche Boerse notowanych jest 178 exchange-traded commodities. Średnia wartość obrotów tego typu instrumentami na Xetra wynosi ok. 550 mln euro.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.