Skip to main content

69 exchange-traded commodities UBS na parkiecie w Londynie

10 marca na London Stock Exchange (LSE) zadebiutowało aż 69 instrumentów typu ETF, których emitentem jest bank UBS. To pierwsze tego rodzaju instrumenty finansowe UBS notowane na londyńskiej giełdzie (dotychczas szwajcarski bank wprowadzał swoje ETCs jedynie na parkiet w Zurichu).

Instrumenty te naśladują zachowanie jednego z najbardziej znanych na świecie indeksów rynków towarowych – UBS Bloomberg Constant Maturity Commodity Index (CMCI) oraz jego subindeksów. Są one denominowane w dolarach, euro i funtach szterlingach. Według banku UBS indeks CMCI i jego subindeksy są pierwszymi indeksami, które umożliwiają dywersyfikację pomiędzy towarami oraz różnymi terminami zapadalności. Główny indeks obejmuje bowiem 26 różnorodnych składników z różnymi terminami zapadalności dla poszczególnych towarów. Indeks CMCI jest indeksem ważonym odzwierciedlającym znaczenie poszczególnych towarów w światowej gospodarce (wagi bazują na wskaźnikach ekonomicznych, płynności i liczbie otwartych kontraktów).

Przeciętna wartość obrotu funduszami typu ETF i instrumentami typu ETC na LSE w lutym br. wyniosła 169 mln GBP, co oznacza 19-proc. wzrost rok do roku. Średnia dzienna liczba transakcji wyniosła 3002 (wzrost o 11% rok do roku).

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.