Skip to main content

14 nowych funduszy db x-trackers na parkiecie w Mediolanie

W kwietniu 2011 r. na Borsa Italiana na rynku ETFplus pojawiło się – na zasadzie cross-listingu – 14 kolejnych funduszy db x-trackers.

7 kwietnia miał miejsce debiut 13 instrumentów finansowych. Dziesięć z nich to sektorowe fundusze ETF dające ekspozycję na poszczególne branże światowej gospodarki. Replikują one zachowanie odpowiednich subindeksów sektorowych MSCI World (typu net total return):

  • db x-trackers MSCI World Consumer Discretionary TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Consumer Staples TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Energy TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Financials TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Health Care TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Industrials TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Information Technology TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Materials TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Telecomunication Services TRN Index ETF

  • db x-trackers MSCI World Utilities TRN Index ETF

Wskaźnik opłat całkowitych ww. ETF-ów wynosi 0,45% w skali roku.

Do obrotu zostały wprowadzone również dwa akcyjne fundusze ETF z ekspozycją na rynki wschodzące: db x-trackers MSCI Malaysia TRN Index ETF (replikuje indeks MSCI Malaysia TRN) i db x-trackers MSCI Thailand TRN Index ETF (replikuje indeks MSCI Thailand TRN). Wskaźnik opłat całkowitych obu tych ETF-ów wynosi 0,50% w skali roku.

Ponadto na parkiecie w Mediolanie zadebiutował db x-trackers MSCI Emerging Market Short Daily Index ETF. Jest to odwrotny fundusz ETF, dla którego instrumentem bazowym jest indeks MSCI Emerging Market ilustrujący koniunkturę w gronie dużych i średnich spółek (ponad 800 firm) z rynków wschodzących w 22 krajach (w Brazylii, Chile, Chinach, Kolumbii, Czechach, Egipcie, na Węgrzech, Indonezji, Indiach, Korei, Maroku, Meksyku, Malezji, Peru, na Filipinach, Polsce, Rosji, Tajlandii, Turcji, na Tajwanie, Izraelu i RPA). Wskaźnik opłat całkowitych wynosi 0,95% w skali roku.

14 kwietnia na Borsa Italiana miało natomiast miejsce pierwsze notowanie tytułów uczestnictwa funduszu z ekspozycją na rynek walutowy – db x-trackers Currency Return ETF. Fundusz ten odwzorowuje zachowanie obliczanego w euro indeksu Deutsche Bank Currency Returns EUR. Jego zadaniem jest odzwierciedlanie wyników indeksu Deutsche Bank Carry (EUR), indeksu Deutsche Bank Momentum (EUR) i indeksu Deutsche Bank Valuation (EUR). Wskaźnik opłat całkowitych wynosi 0,30% w skali roku.

Walutą wszystkich ww. ETF-ów jest dolar amerykański (za wyjątkiem ostatniego – w tym przypadku jest to euro), natomiast walutą obrotu wspólna europejska waluta. Fundusze te nie wypłacają dywidend.

Wpis jeszcze nie ma komentarzy.

Twój email nie zostanie opublikowany.